Gallery

Last.fm

25. dubna 2010 v 17:40 | Christie*
Dnes jsem si založila last.fm profil.
last.fm
Jednoznačně je to zajímavá stránka zaměřená na hudbu. Podařilo se mi tam najít naprosto vše co mám v přehrávači (včetně remixů). 
Stránka je v angličtině a není zas až tak lehké se v ní zorientovat, ale vše je otázka pár hodin strávených prací na těchhle stránkách. 
Hned po registraci vypíšete do kolonky veškeré kapely, které posloucháte (na které si zrovna vzpomenete). Ono totiž je báječně vymyšleno, že pokud  budete poslouchat písničku od skupiny kterou na profilu nemáte, tak se vám automaticky do profilu načte sama.
Potom se vám tam objeví pěkně soupis všech těch kapel na profilu a vy jedním kliknutím na ně můžete vidět veškeré info o kapele, diskografie, klipy, nejhranější písničky, můžete si některé songy zdarma stáhnout a nebo koupit CD. 
Jediné co je nutné udělat, je stáhnout si jednu jejich aplikaci  jménem Last.fm Installer.
Je to okamžitě stáhnuto a instalace je toho nejjednodušího typu. Prostě zvolíte umístění souboru a název. Proč je tohle nutný? Je to aplikace díky níž se napojí váš hudební přehrávač (Winamp či Media Player atd.) na stránky Last.fm a na vašem profilu se ukáže co právě posloucháte. (Zapnete si Winamp, hodíte tam písničky a do toho zapnete Last. fm aplikaci a už je to napojený :)
Všechno to co posloucháte vidí ostatní uživatelé a vy vidíte je. Můžete si proto najít lidi se stejným hudebním vkusem. Stejně jako na FB se můžete přidávat do různých skupin. A jakmile si najdete nějakou kapelu tak pod ní se vám objeví rozpis dalších kapel s podobným stylem. Tudíž si tam můžete i rozšířit své hudební obzory :)

Každý kdo na Last.fm je nechť si mě klidně přidá. Budu ráda, když zjistím s kým mám třeba podobný hudební vkus a ráda se nechám obohatit vaší oblíbenou hudbou.

Yea kids, ROCK IT!

Soko - I will kill her

6. března 2010 v 11:48 | Christie*
Už ten název písničky něco říká...
Chtěla bych otevřít téma nevěra.
Myslím, že hodně z vás se s ní už setkalo. Určitě to tak není dobře. Ale svět byl vždycky krutej, a stejná je i láska.
Tenhle song mě zaujal mnoha věcma. V první řadě hlasem a výslovností (poslechněte si to její ,,cinema" :) Ale pak jsem se zaposlouchala do textu. A ten si mě dokonale získal. Její spontánnost a upřímnost která je z písničky cítit mě očarovaly...

O čem song je....Je tu ona, on a jejich zdálně dokonalá láska. Vycházky do kina, do parku, společné snídaně a společný spánek v objetí. Pohádka. Vždycky zazvoní telefon a jejich pohádka začíná. Ale pak jednou telefon přestane zvonit. A ona..pro něj přestane existovat. Je tu jiná. Blondatá. Dokonalá. Kam se poděla ta předtím? Stále čeká. Čeká u telefonu. Dívá se z okna a vidí jak prochází okolo ten pár.
Po nějaké době...Ach, co to? Blondýna jde okolo sama? Co to vidí? Blondýna jede v autě s krásným modelem (co má spousty peněz).
A telefon zase zvoní...

Anglický text je tak dokonalý. Nechci ho překládat. Snad mu většina z vás porozumí.
Hlavní myšlenka je přeci jasná:
ZABIJU JI!

NELL

10. února 2010 v 20:21 | Christie*
Dlouho jsem přemýšlela, jak tento článek napsat, aby byl aspoň ,,dostatečným" projevem obdivu k umělkyni, kterou bych vám chtěla představit. Nakonec jsem ale dospěla k závěru, že slova jsou zde zbytečná. Je
n se pr
ostě podívejte, a myslím teď OPRAVDOVĚ podívejte na její fotografie. Chci vám zde s jejím svolením ukázat sbírku fotografií, na kterých jsou dokonale skloubeny význam slov s pojetím fotek a ty jsou precizně doplněné různými grafickými prvky (nedokážu to popsat odborně umělecky :)
Nell je majitelkou takzvaného foto- blogu. Jak se domnívám navštěvuje SUŠ Ostrava obor užitá fotografie a její blog mě okamžitě zaujal.
V rubrice Tvorba má zveřejněno spoustu svých dalších prací, z nichž mě opravdu každá okouzlila. Ostatně posuďte sami :)
 
 

Reklama